10 KASIM MESAJI


Mustafa Kemal Atatürk, elbette Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmakla yetinmemiş, koşullar çok zor olmasına rağmen  ülkemizin her alanda kalkınması ve modernleşmesi için bir çok reforma imza atmış; sanayiden tarıma, eğitimden sağlığa birçok alanda hızlı bir yükselişe geçmemizi sağlamıştır. 


Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sayısız başarıları ve ülkemizi  işgalden kurtarıp yeni bir devlet kurarak şahlanışa geçirmesi, diğer mazlum milletlere de ilham kaynağı olmuş; tüm dünyanın takdir ve beğenisini kazanmıştır. 


Ama ne yazık ki bu büyük dünya lideri, Ülkemiz adına Milletimiz adına daha birçok başarı hikayesine imza atacak durumda iken, 10 Kasım 1938 tarihinde aramızdan çok erken ayrılarak ebediyete intikal etmiştir.  


Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca kazandığı zaferler ve bize kazandırdığı eserlerle değil aynı zamanda engin düşünceleriyle ortaya koyduğu fikirlerle başta milletimiz olmak üzere tüm dünyaya ışık tutan ve tutacak olan kalıcı bir liderdir. Bizler de Devlet ve Millet olarak onun “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere eserlerine sahip çıkıp; onun fikirleri ışığında el birliği ile çok çalışarak Ülkemizi daha ileri seviyelere getireceğiz. 


Bu düşüncelerle, vefatının 79. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Atatürk’ün silah arkadaşları ile bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyoruz