Gaziantep'li 10 Öğrenci Vargel Projesi İle Okuyacak


Gaziantep'li 10 Öğrenci Vargel Projesi ile okuyacak
VAKIFAY olarak, başarılı öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla yürüttüğümüz Vargel Öğrenime Destek Projesi’nde yer alan Gaziantep’teki  10 öğrencimizi 24 Nisan 2013 tarihinde ziyaret ettik.


Ziyaretimiz Gaziantep’e VAKIFAY’ın “Merhamet Eli”ni uzatmasına vesile olan Şahinbey Kaymakamımız sayın Uğur TURAN’ın bizleri makamında karşılaması ile başladı. Burada öğrencilerimiz, anneleri ve okul müdürleri ile tanıştık. Burada Kaymakamımız öğrencilere yönelik konuşmasında:

“En güzel hizmet, yavrularımızın elinden tutarak, onların saçlarını okşanması, yanaklarının öpülmesi, onların nurlu geleceğini, Türkiye’nin muhteşem geleceğini ve insanlığın barış, huzur, bereket dolu geleceğini şekillendirme konusunda verilen katkılar ve yapılan hizmetler benim, bizim ve hepimizin çok önemsediği hizmetlerden bir tanesidir” dedi.

Ardından Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdulhalim ÜNVERDİ bizleri misafir etti. Burada öğrencilerimiz ve anneleri sohbet etme fırsatımız oldu. Öğrencilerimiz ile dersleri ve ders dışında yaptıkları faaliyetler konusunda zevkli bir sohbet gerçekleştirdik. Burada onlar için hazırladığımız hediyelerimizi verdik.

Gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretlerimizin ardından gerçekleştirdiğimiz şehir turunda Şahinbey Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Mehmet Emin ERDEM bizlere eşlik etti. Hep birlikte yenen öğle yemeğinin ardından şehir turumuz başladı.

İlk olarak Gaziantep’te yakın zamanda açılışı yapılan Oyuncak Müzesi’ni gezdik. 591 tane eserin bulunduğu bu müzede 1700-1970 yılları arasında yapılmış oyuncaklarla hoş bir vakit geçirdik. Müze gezimizin ardından hep beraber Gaziantep Gezegenevi ve Bilim Merkezi’ni gezdik.

Beraber geçirdiğimiz günün ardından öğrencilerimizi evlerine bıraktık ve tekrardan görüşebilmek dileğiyle vedalaştık. Hepsinden derslerinde başarılı olacakları sözlerimizi de almayı unutmadık.

Bu gezimizin organizasyonunda bizlere destek olan Gaziantep’te bulunan Vakıf Ay Gençlik Komisyonu üyeleri Ahu OSMA, Mehmet YILMAZ ve Mahsun OĞUZ’a teşekkür ederiz.