Kitap Bağışlayan Gösteri Biletini Kapacak


Yazar Sunay Akın’ın, Yıldız Teknik Üniversitesi ile Vakıfay Derneği organizasyonu “Anadolu’da Halk Kütüphaneleri” seferberliği için yapacağı söyleşide, çok ilginç bir bilet sistemi uygulanacak.
Yazar Sunay Akın'ın, Yıldız Teknik Üniversitesi ile Vakıfay Derneği organizasyonu "Anadolu'da Halk Kütüphaneleri" seferberliği için yapacağı söyleşide, çok ilginç bir bilet sistemi uygulanacak. İzleyiciler yanlarında getirdikleri kitapları bağışlayarak gösteri biletini alacak. 

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) IEEE Kulübü ve Vakıfay Derneği ortak çalışmasında, Anadolu'da Halk Kütüphaneleri kurma seferberliği başlatıldı. İlk halk kütüphanesi; Muğla Valiliği ve Ula Belediyesi'nin katkıları ile Muğla ilinin Ula ilçesinde açılacak. 

İsmini baharda açan Vargel çiçeğinden alan "Vargel Eğitim Projesi" kimsesiz ya da ailesi olup da ailesinin okutacak gücü olmayan, gelecekte belki de dahi olabilecek çocukların eğitim masraflarını karşılamak, sosyal hayatlarında ki birtakım eksikleri karşılayarak onları hayallerine kavuşturmak amacıyla başlatıldı. Anadolu'nun birçok ilçesinde halk kütüphanelerinin olmaması, varsa bile yeterli düzeyde olmamalarının farkına varan Vakıfay Derneği, bu eksiği gidermek için, Vargel Eğitim Projesi kapsamında Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Kulübünün desteği ile Anadolu'da Halk Kütüphaneleri kurma seferberliği başlattı. Muğla ilinin Ula ilçesinde açılacak olan halk kütüphanesinin kitapları ise hayırsever vatandaşların destekleri ile karşılayacak. Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar, evlerindeki kitaplarını Vakıfay Derneği'ne bağışlayacak. 
Başta gençler ve çocuk okurlar olmak üzere Türk halkının sevdiği yazar Sunay Akın da kampanyaya destek vermek amacıyla, 24 Mart günü, 17: 00'de Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü'nde sevenleriyle buluşacak. Gösterinin biletleri ise oldukça ilginç. Vatandaşlar yanlarında getirdikleri kitaplarını Vakıfay Derneği'ne bağışlayarak Sunay Akın söyleşisine katılabilecekler. Bağışlanan bu kitaplar ise Muğla'nın Ula ilçesinde açılacak olan halk kütüphanesinin raflarında, o kitapla ilgili anı ile birlikte yer alacak.