VakıfAy Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali Gümüşhane'yi Ziyaret Etti


Genel başkanımız Tekin KÜÇÜKALİ, eşi Remziye KÜÇÜKALİ ve gemel merkez yöneticiletimiz Kudret ÖRGEL, Kemal YILMAZ ve Murat SÜRMEN Gümüşhane de eğitimlerine destek verdiğimiz Vargel Çiçeklerimizi ve ailelerini ziyaret ettiler. Gümüşhane Ticaret ve Sanayii Odası ev sahipliğinde gerçekleşen ziyaret programı öncesi GTSO başkanı sayın İsmail AKÇAY ve ekibi ile Vakıfay Gümüşhane Şube Başkanımız Elbeyi GERGİN ve ekibiyle bir araya gelindi. GTSO toplantı solununda öğrenci ve aileleriyle gerçekleşen program ardından öğrencilerimize birer plaket verildi. Daha sonra Belediye binasında hep birlikte yemek yendi.

Vakıfay’dan burs alan 35 öğrenci ve velilerinin katılımı ile Gümüşhane Sanayi ve Ticaret Odası binasında yapılan programa Vakıfay Başkanı Tekin Küçükali, Başkan Yardımcısı Kemal Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri, Gümüşhane GTSO Başkanı İsmail Akçay, Vakıfay Gümüşhane Şube Başkanı Elbeyi Gergin ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Açılış ve selamlama konuşmalarının ardından söz alan Tekin Küçükali, “Vakıfay Türkiye’de yeni kurulan bir kuruluş. Türkiye gündeminde olmayan ama gerçeği olan hadiseyi ortaya koymak istiyorum. Genelde burs yüksek öğrenim sırasında verilmektedir. Ancak oraya gelene kadar bu öğrenciler ne yapar, aileleri nasıl zorluklar çeker bilen yok. İlkokul dördüncü sınıf bilindiği üzere çocuğun atak yıllarıdır. İlkokulu bitirenler bundan sonra nasıl okuyacak, nasıl bir yol izleyecekler. Bu ülkemiz için büyük bir kayıp. Bizim gayemiz sizlerin arasından bir Adnan kahveci veya daha iddialı diyorum ki bir Einstein çıkarabilme sevdasıdır. Faceebok’un kurucusu Mark Zuckerberg bugün 32 yaşında ve dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağının yöneticisi ve sahibidir. Bizim ülkemizden ve gençlerimizden böyle dünya ya yön veren önemli çalışmalar ve buluşlar neden yapılmasın. Ben inanıyorum ki şuan buradaki öğrencilerimizin birçoğu geleceğimize ve insanlığa yön verecek önemli çalışmalara imza atacaktır” dedi.

“SİZİ AĞLATANLARIN İNADINA GÜLÜN”

Elinde imkanı olanın ihtiyacı olanın yanında olması gerektiğinin altını çizen Küçükali, “Sizler bizleri rahatsız edip çocuğum okumak istiyor, bizim gücümüz olmadığından siz onların ellerimizi bırakmayın demenizi bekliyoruz. Biz Vakıfay olarak siz gençlere güveniyor ve değer veriyoruz. İnanıyoruz ki sizler ebeveynlerinizi ve bizleri mahcup etmeyeceksiniz. Biz daha önceki programımızda sizleri Çanakkale de ağırladık, 4 Eylül’de sizleri İstanbul da misafir edeceğimizin müjdesini vermek istiyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından burs lalan öğrencilere üzerinde  “Çalışkan ve başarılı bir öğrenci olarak Vakıfay ailesine katıldın. Bilmelisin ki gelecekte mutlu ve huzurlu Türkiye’nin sana ihtiyacı var” yazılı plaket takdim edildi.

Vakıfay üyesi Eğitimci Yazar İsmail Hayal da Gümüşhane Eğitim Tarihi adlı Kitabını  Vakıfay Genel Başkanına takdim etti.