Vakıfay Sarıkamış Şubesi Açıldı


Vakıfay Sarıkamış Şubesi Açıldı.
Genel Başkan Küçükali,” Bu serhat şehrimizde Vakıfay’ında şubesinin bulunması, hem ülkemiz için hem vakıf ay için, hem de Sarıkamış’taki yoksul garibanlar içinde bir dayanak bir umut olur.

KARS - Vakıfay Derneği Sarıkamış şubesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Açılışta konuşan Vakıfay Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali, Sarıkamış’ın tarihiyle, coğrafyasıyla Türkiye’nin çok önemli bir yeri olduğunu söyledi.

Küçükali, yalnızca Osmanlının değil, Selçuklunun da buralarda çok ciddi anıları olduğunu belirterek,” Bu serhat şehrimizde Vakıfay’ında  şubesinin bulunması, hem ülkemiz için hem vakıf ay için, hem de Sarıkamış’taki yoksul  garibanlar içinde bir dayanak bir umut olur. Bu umut dayanağı da Sarıkamış’ta yaşayan yönetici ve arkadaşlarımız olur. Allah hayırlı mübarek etsin” dedi.

Açılışın ardından Tekin Küçükali, Sarıkamış Vakıfay Şube Başkanı Mir Hasan Taş ve beraberindekiler ilçe merkezinde bulunan ve Ruslar döneminden kalma tarihi Fevziçakmak ilköğretim okulunu ziyaret ederek okul müdürü Atakan Karabağ’dan bilgi aldı. Vakıfay derneği’nin kuruluş amacı ve yaptığı faaliyetler hakkında bilgi veren Küçükali, dernek olarak en büyük hedeflerinin özellikle Anadolu da okuyan üstün zekalı ve maddi durumu iyi olmayan çocukların eğitimine üniversiteyi bitirene kadar destek olmak ve onların dünya çapında bilim adamı olmasına katkı sağlamak istediklerini ifade etti.

Daha sonra bir sınıfı ziyaret eden Küçükali ve heyeti, öğrencilerle bir süre muhabbet etti. Burada başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Ardından okul önünde öğretmenlerle hatıra fotoğraf çektirildi.