Vakıfay Tokat ve Zile Şubeleri Açıldı


VakıfAy Tokat ve Zile Şubeleri Açıldı.
Derneğimizin Tokat ve Zile Şubeleri 19-21 Nisan tarihleri arasında Tokat'ta yapılan etkinlikle açıldı.

Bu etkinlikte Tokat’tan seçilen üstün zekalı ve maddi imkanları kısıtlı 56 öğrenci ile biraraya gelindi.

VakıfAy Türkiye genelinde 177 öğrenciye 15 yıl boyunca kesintisiz öğrenim desteği vermektedir.

Tokat'dan seçilen 56 öğrencinin öğrenim bursunuz hayırsever işadamı Serdar KURŞUN üstlendi.

15 yıl boyunca, belirlenmiş olan öğrencilere karşılıksız maddi destek verecek olan VAKIFAY’in Tokat’taki etkinliği 19 Nisan ile 21 Nisan tarihleri arasında Tokat ve Zile ilçemizde yapıldı.

VakıfayGenel Başkanı Tekin Küçükali başta olmak üzere, 56 öğrencinin 15 yıl boyunca öğrenim desteğini karşılayacak olan hayırsever işadamı Serdar Kurşun ile Hülya KAMACI, Bahattin DEMİR, Yavuz CANSIZ, Kudret ÖRGEL, Yunus KÜÇÜKALİ, Fatih AYHAN, Özgü AŞKIN, Abdurrahman YILDIRIM ve Eşi, VakıfAy Genel Merkezi Dernek Sekreteri Dilek Demirtaş, Murat SÜRMEN Tokat’a geldiler. Sabah Gazetesi Yazarı Şeref Oğuz, Star Gazetesi Yazarı İbrahim Kahveci, Habertürk Gazetesi Yazarı Abdurruhman Yıldırım Tokat’taki etkinliği takip eden isimler oldular.

Etkinliği geçilmeden önce Tower Otel’de öğle yemeği ikramı oldu. İkram sonrasında öğrencilerle buluşma programıın yapılacağı Tokat 26 Hazıran Atatürk Kültür Sarayı geçildi. Vakıfay Derneği Tokat İl Başkanı hemşehrimiz, Karadenizliler Derneği Başkanı Ali Aydın etkinliğin organizesini üstlendi. 26 Haziran Toplantı Salonu’ndaki etkinliğe Tokat protokolünden de Vali Yardımcısı Mustafa Tüysüzoğlu, Piyade Alay Komutanı Albay Ünal Çaycı, Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı da hazır bulundular.

Toplantının sunumunu Vakıfay Zile Şube Başkanı İbrahim Üçköylüoğlu yaptı. Açılış konuşmasını Tokat Başkanı Ali Aydın yaptı. “Bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek / Ağaç dik on yıl sonrası ise tasarladığın / Ama yüz yıl sonrası ise düşündüğün, halkı eğit.” Çin Atasözünü hatırlatarak konuşmasına başlayan Ali Aydın sonrasında şunları söyledi:“Bugün burada yüz yıl sonrasını hedefleyerek kurulmuş olduğunu düşündüğüm Vakıfay Derneği’nin tanıtım programına katılmaktan büyük mutluluk duymaktayım. İlimizde 56 öğrencinin bu proje kapsamında 15 yıl boyunca karşılıksız burs alması siz değerli öğrencilerimize ve kıymetli velilerimize aslında büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Bu bilinçten hareketle siz değerli öğrencilerimizin derslerine daha çok çalışmanızı istiyorum. Vatanını milletini seven, büyüğünü küçüğünü tanıyan, doğruluk ve dürüstlükten asla ödün vermeyen bir birey olarak gelecekte ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğinizi şimdiden gözlerinizdeki ışıktan görmekteyim.İlimizde bu hayırlı projeyi uygulamaya geçiren Vakıfay Derneği adına Genel Başkan sayın Tekin KÜÇÜKALİ beye, öğrencilerimizin 15 yıllık burslarını üstlenerek ilimizi onurlandıran sayın Serdar KURŞUN beye, Derneğimizin kurucularından Dernek Başkan Yardımcısı Yusuf Adem Albayrak ve bu harekete gönül verenlere, açıklamalarıyla bizleri aydınlatan değerli konuşmacılarımıza, Vakfın tanıtılmasında ve her türlü etkinliklerde emeğini esirgemeyen kıymetli basınımıza teşekkür eder, projenin öğrencilerimize, ilimize ve de ülkemize hayırlara vesile olmasını diler, çalışmalarınızda başarılarınızın artarak devam etmesini temenni ederim.”

Etkinliği takip etmek üzere gelen Sabah Gazetesi Yazarı Şeref Oğuz, Star Gazetesi Yazarı İbrahim Kahveci, Habertürk Gazetesi Yazarı Abdurruhman Yıldırım da birer konuşma yaparak VARGEL Projesi’nden övgüyle bahsettiler. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerini sundular.

Tokat’taki öğrencilerimizin 15 yıl süreyle öğrenime katkı sunacak olan İşadamı Serdar Kurşun da bir konuşma yaptı. Böylesi bir etkinliğe destek vermenin vatandaşlık ödevi olduğuna vurgu yaptı. Tokat’tan seçilmiş 56 öğrenciye şimdiden eğitim öğretim hayatında başarılar dilerken, gelecekte güzel mevkilerde, vatanına milletine hizmet edecek bir fidan olarak gördüğünü dile getirdi.

VakıfAy Genel Başkanı Tekin KÜÇÜKALİ' de etkinlikte konuştu. Kuruluş amacını anlatırken “24 kurucu üye var. Dil, din, ırk ayrımı yapmadan herkes vakıf çatısı altında. Aramızda gayrimüslim iş adamlarımız da var. Hepimiz eğitim için çalışacağız.VakıfAy’ın öncelikli hedefi eğitim. VakıfAy, Türkiye gündemini meşgul edecek ana konularla ilgilenecek. Topluma faydalı olabilecek insanların yetişmesini sağlayacak. VakıfAy eğitim yardımlarına başladı. Amacımız, ‘Gençlere öyle bir yardım yapalım ki başkasından bir yardım almasına ihtiyaç kalmasın’. Bu yardım ilköğretimden üniversiteye kadar sürecek. Yeni projemizle yardıma muhtaç olan çocuklarımız yarı yıl tatillerini de büyük şehirlerdeki vakıf ailelerinin yanında geçirecek. Hatta bu aileler bu çocuklarımızın eğitimini üniversite dönemine kadar sürdürecek. Bu kapsamda Türkiye genelinde ilk yıl 177 öğrenci seçildi. 177 öğrencinin 56 tanesi Tokat ili ve ilçelerinden seçilmiştir. Bu üstün zekalı öğrencilere manevi desteğin yanında, annelerinin hesabına 12 ay boyunca olmak üzere ilköğretimde 150, Lisede 200, üniversite ise 600 TL burs yatırılacaktır" dedi.

Konuşmaların ardından Tokat’tan belirlenen 56 öğrenci adına 2 öğrenci sahneye davet edildi ve hissiyatlarını dile getirdiler. Kendilerine verilen desteğe karşılık eğitim öğretim hayatlarında başarılı olma yolunda müthiş bir moral motivasyon kazandıklarını, destek verenlerin yüzlerini kara çıkarmamak için büyük bir hevesle eğitim öğretimlerini tamamlayıp, vatana millete hizmet edecek noktaya gelmekten onur duyacaklarını belirttiler.

Etkinliğin sonunda tüm katılımcılar sahneye davet edildi. Günün anısına hediyeler sunuldu ve toplu hatıra fotoğrafı çektirilerek Tokat etkinliği sonlandırıldı.

26 Haziran Atatürk Kültür Merkezi’ndeki öğrencilerle toplantının ardından VakıfAy Derneği’nin Tokat Şubesi’nin hizmet binası açıldı. Aynı günün akşamı  Zile'de etkinlik yapılarak Zile şubesi açıldı.