Vakıfay Yardım Derneği Bafra'da Hizmete Başladı


Türkiye Genelinde Her İl ve İlçede Hızlı Kurulan Vakıfay Yardım Derneği Bafra’da Şube Açarak İhtiyaç Sahiplerine Yardım Etmeye Başlayacak.
Toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı İle başladı. Vakıfay Derneği Şube Başkanı Osman Genç yaptığı konuşmada şunları söyledi; ‘’ Değerli vakıf ay üyeleri, Hanımefendiler, Beyefendiler ve Basınımızın değerli mensupları bugün burada yine bir hayra vesile olmak amacıyla, sizlerin teveccüh ve desteği ile genel başkanımız Tekin Küçükali beyin istekleri doğrultusunda Vakıfay adı altında bir yardım kuruluşu Bafra şubesini kurmak için bir araya gelmiş buluyoruz. Bizim burada öncelikle yapacağımız faaliyetler öğrenci bursları ile ilgili olacaktır. Genel Merkezimiz İstanbul’da olup, İstanbul’da da olacak hayırseverlerle beraber, bizimde bünyemizde üyelerimizden ve çevremizden toplayacağımız katkılarla beraber İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile birlikte yapacağımız ortak çalışma neticesinde, başarılı ve ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimize öncelikle burs verme faaliyetlerimizi yürüteceğiz. Sizlerin de sosyal ve faal çalışmalarınız içerisinde bu derneği ve bu çatımızı genişletip en iyi noktalarda temsil edeceğimize inanıyorum. Herkese katılımdan dolayı teşekkür eder saygılar sunarım.’’

Konuşmasının ardından Vakıfay Derneği Eylem Planını sunan Genç,

İLÇE SINIRLARIMIZ İÇERİSİNDE DİN, DİL, IRK AYRIMI GÖZETMEKSİZİN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE VAKIFAY VARLIĞINI VE GÜCÜNÜ HİSSETTİRMEK.

İLÇEMİZ VE CİVAR KÖYLERDE BULUNAN İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZA İMKÂNLARIMIZ DOĞRULTUSUNDA GIDA GİBİ ZORUNLU İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK AMACIYLA ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM ETMEK.

İLÇEMİZ VE CİVAR KÖYLERDE BULUNAN MAĞDUR ÖĞRENCİLERİMİZİN OKUL YÖNETİCİLERİ İLE KOORDİNELİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞARAK İHTİYAÇLARINI GİDERMEYE ÇALIŞMAK.

VAKIFAY GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN TÜM ETKİNLİK VE KAMPANYALARDA ETKİN ROL ALMAK.

AFET ZAMANLARINDA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE MADDİ VE MANEVİ YARDIMDA BULUNMAK.

ÖĞRENCİLERE HER TÜRLÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANINDA MADDİ YARDIM YAPMAK.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SAĞLIK YARDIMINDA BULUNMAK.

Vakıfay Derneği Yönetim Kurulu Şu İsimlerden Oluşuyor.

Şube Başkanı - Osman Genç                           

Yönetim Kurulu Üyeleri:

Ahmet Abdurrahmanoğlu, Erol Aksoy, Serkan Güler, Doğan Karafazlıoğlu
Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri
Zekiye Abdurrahmanoğlu, Hurşit Tulum, Bayram Bayar, Burcu Fayda, Yavuz Turna
Şube Denetçisi Asil ve Yedek Üyeler
Kadir Yıldırım, Bekir Sami Tuncer, Tunç Öksüz

Genel Merkez Genel Kurul Asil ve Yedek Üyeleri
Ahmet Abdurrahmanoğlu, Erol AKSOY