Vargel Çiçeklerimiz İstanbul'da


Vakıfay olarak kurulduğumuz günden itibaren en önemli çalışmalarımızdan biri olan “Vargel” projemiz kapsamında destek olduğumuz Tokat, Gümüşhane, Gaziantep ve Konya illerimizde yaşamakta olan öğrencilerimizi 3-4 ve 5 Eylül tarihlerinde İstanbul ve Bursa da misafir ettik. Yoğun bir program dahilinde geçen etkinliğimize 51 öğrencimiz, 20 veli ve 9 öğretmen katıldı.  

Programın ilk günü illerinden gelen Vargel Çiçeklerimiz otellerine yerleştirildi. Öğleden sonra tekne ile İstanbul Boğazı turu yapıldı ve öğle yemeği yenildi. Akşam ise öğrencilerimiz ve misafirlerimize otelde bir kokteyl verildi. Kokteyle gazeteci, işadamı, akademisyen ve hayırsever misafirlerimiz iştirak ettiler. Kokteyle katılımları ile bizleri onurlandıran kıymetli misafirlerimiz Abdurrahman YILDIRIM, Mehmet ÖNDER, İsmail KIRALİ, Numan HOCAOĞLU ve Haydar ÇÜRÜK’e teşekkür ederiz.

Programın ikinci günü ise öğrenci, veli ve öğretmenlerimizle öğleden önce Sultanahmet Meydanı ve Camii, Ayasofya Müzesi ve Yerebatan Sarnıcı ziyaret edilerek Beşiktaş çarşısına geçildi. Burada Beşiktaş Belediye Başkanı Sayın Av.Murat HAZİNEDAR’ın ev sahipliğinde öğle yemeği yenildi. Ardından Beşiktaş Deniz Müzesi ve Haliç Rahmi KOÇ Müzesi ziyaret edilerek ikinci gün programı tamamlandı.

Son gün ise kaldığımız otelden otobüsler ile Bursa ya hareket edildi. Bursa ilimizde 608 Yıllık Tarihi İnkaya Çınarı, Tophane Meydanı, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri ziyaret edildikten sonra Emir Sultan da öğle yemeği yendi. Yemeğin ardından Koza Han, Ulu Camii ve etrafındaki hanlar ziyaret edildikten sonra öğrenci, veli ve öğretmenlerimizi memleketlerine uğurladık.

Yoğun ve keyifli geçen programda çocuklarımızın gözlerinden sevinç ve mutluluk görmek bizi son derece bahtiyar etmiştir.

Programın yürütümünde bizlerden desteklerini ve katkılarını esirgemeyen Demir Turizm ve Rescate Otel yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederiz.

Bu programımızın tamamında en ağır yükü sırtlanarak Vakıfay’a ve Vargel Projesine maddi ve manevi destek veren Çamlıca Kültür ve Yardım Vakfı’na, Mütevelli Heyetine ve çalışanlarına teşekkür ve şükranlarımızı sunarız.