Vargel Eğitime Destek Konseri


Vakıfay  tarafından organize edilen 'Vargel' eğitime destek projesi kapsamında sahne alan Volkan Konak konser verdi.

 
Yaklaşık 3 bin kişinin izlediği konserden elde edilen gelir proje kapsamında yoksul öğrencilerin eğitiminde kullanılacak. “Vargel” projesiyle ihtiyaç sahibi öğrencilerin ilköğretim 4. sınıftan itibaren 15 yıl boyunca eğitim masraflarını karşılamayı hedefliyor.
 
Bir çok ünlü işadamının bulunduğu vakfın yönetiminde,Ermeni cemaatinden Avedis Kevork Hilkat’ın da bulunduğu dernek,  dil, din, etnik kimlik farkı gözetmeden ihtiyacı olanlara eğitim, sağlık ve gıda yardımı yapıyor.
VakıfAy’ın en büyük hedeflerinden biri , ihtiyacı olan ilköğretim öğrencilerine üniversite sıralarına kadar burs sağlamak. VakıfAy’da akademisyenler, politikacılar ve işadamları birlikte çalışacak.
VakıfAy genel başkanı Küçükali kuruluş amacını  anlatırken şunları söyledi: “24 kurucu üye var. Dil,din, ırk ayrımı yapmadan herkes vakıf çatısı altında. Aramızda gayrimüslim iş adamlarımız da var. Hepimiz eğitim için çalışacağız. Kızılay benim herşeyim. O halen yüreğimizde, her şeyimle emrindeyim. Bize ihtiyaç olduğu an oradayız. VakıfAy’ın öncelikli hedefi eğitim. VakıfAy,  Türkiye gündemini meşgul edecek ana konularla ilgilenecek. Topluma faydalı olabilecek insanların yetişmesini sağlayacak.
VakıfAy eğitim yardımlarına başladı.
Amacımız, ‘Gençlere öyle bir yardım yapalım ki başkasından bir yardım almasına ihtiyaç kalmasın’. Bu yardım ilköğretimden üniversiteye kadar sürecek. Yeni projemizle yardıma muhtaç olan çocuklarımız yarı yıl tatillerini de büyük şehirlerdeki vakıf ailelerinin yanında geçirecek. Hatta bu aileler bu çocuklarımızın eğitimini üniversite dönemine kadar sürdürecek.”
Şehit ailelerine, evi olmayanlara ev
Küçükali, Yeşil Holding’in Yeşilçatı projesi ile şehit ailelerine, afetlerde evsiz kalanlara ev projesi geliştirdiğini belirterek, “Ülkemiz yüzde 96 afete maruz kalabilecek coğrafyada. VakıfAy, afet bölgelerine ev projesini, yardımlarını sürdürecek. yürütecek, yaygınlaştıkça uluslararası arenada çalışmalara başlayacak.
VAKIFAY Derneği’nin ‘Vargel’ Eğitime Destek Projesi kapsamında düzenlediği yardım gecesinde Volkan Konak konser verdi
Vakıfay’ın Başkanı Tekin Küçükali, Sanatçı Volkan Konak’ın desteklerinden dolayı plaket verdi. Yaklaşık 3 bin kişi Volkan Konak’ın şarkılarıyla coştu.
Vakıfay, ‘Vargel’ Eğitime Destek Projesi kapsamında Haliç Kongre Merkezi’nde gece düzenledi. Geceye, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile çok sayıda davetli katıldı. Vakıfay’ın Başkanı Tekin Küçükali, ‘Vargel baharda toprağın ilk uyanışında, insanlara gel diyen serpintili bir şekilde çıkan mor bir çiçektir. Biz de burada n hareketle Anadolu’da ekonomik sıkıntı yaşayan çocuklarımızın sıradışı olanlarını ilkokuldan üniversiteyi bitirene kadar 15 yıllık bir süreçte yardım edeceğiz” dedi.
Eğitime her zaman destek vereceğini söyleyen Volkan Konak ise, ‘Gözleri nemli çocuklarımızı yalnız bırakmayacağız, eğitimsiz bırakmayacağız. Biz çocuklarımızın, kızlarımızın anlında ışık olmaya çalışıyoruz. Kadınlarımız çocuklarımız bizim kutsal varlıklarımız. Eğitimin olduğu insanlığın olduğu her yerde en başa benim adımı yazabilirsiniz” diye konuştu.
Yaklaşık 2 saat konser veren sanatçı Volkan Konak, seyircilere müzik ziyareti verdi. Konserden elde edilen gelirin ‘Vargel’ Eğitime Destek Projesi’ne aktarılacağı belirtildi.