VARGEL Sivas-Tokat Gezisi 09-10 Aralık 2017


Vakıfay olarak Tokat ilimizde öğrenimlerine destek olduğumuz vargel çiçeklerimizle bir araya geldik. İki gün olarak düzenlediğimiz programımıza Genel Başkanımız Tekin KÜÇÜKALİ ve eşi Remziye KÜÇÜKALİ, Genel Sekreterimiz Kudret ÖRGEL, Genel Mali Sekreterimiz Avedis Kevork HİLKAT, Genel Başkan Yardımcımız Haşim İSKENDER, Yönetim Kurulu Üyemiz Kemal YILMAZ ve gönüllümüz Ayşe KOÇ katıldılar.

Programın birinci gününde heyetimiz Sivas Nuri Demirağ Havaalanı’nda Tokat Temsilcimiz Işıl Feray KARABEKİROĞLU tarafından karşılandı. Özkan Turan NAVRUZ (MHP İl Başkanı) ve heyeti ev sahipliğinde yapılan kahvaltının ardından Sivas ilimizin tarihi ve kültürel mekanları ziyaret edildikten sonra Tokat’a hareket edildi.

Tokat yolculuğumuzun ilk durağı Pazar ilçemizde bulunan Ballıca Mağarası idi. Bu gezinin ardından heyetimiz Tokat Belediye Başkanımız Eyüp EROĞLU tarafından verilen akşam yemeğine katıldılar.

Programımızın ikinci günü Tokat’ın tüm ilçelerinden gelen vargel çiçeklerimizle ve aileleri ile kahvaltı da bir araya gelindi. Çocuklarımızla karşılıklı hasbıhal edildi ve kendilerine önceden hazırlanmış hediyelerimiz ile İyiliğe Can Kurban projemizden elde edilen kavurma ve sucuklar ikram edildi. Bu kahvaltı programımız dahilinde Tosiad İstanbul Şube Başkanı Ender DEMİRTAŞ’a bir plaket verildi.

Programın ardından bazı vargel çiçeklerimizden evlerinde aileleri birlikte ziyaret edildi.  

İki günlük program süresince tüm içtenlikleriyle ve değerli emekleriyle programımızı organize eden Tokat Temsilcimiz Işıl Feray KARABEKİROĞLU ve çok değerli ekip arkadaşlarına teşekkür ederiz.