Vargel Öğretim Projesi


Değerli Gönül Dostlarımız,
Onların okuması sizin elinizde?

Bir toplumun temel kaynağı insandır. İnsan heba edilirse, toplumun geleceği heba edilmiş olur. Çocuklarımızın hayalleri geleceğimizdir. Onların zekâları ve yetenekleri, ailelerinin zenginlik ve imkânlarına göre dağıtılmamıştır. Ailesi yoksul çocuklarımızın da toplumun geleceğine dair hayaller kurma hakkı vardır. Toplumun sorumluluk sahibi bireyleri de bu hayallere yatırım yapmak durumundadır. Milletçe geleceğimiz olan bu yavrularımıza sahip çıkmak zorundayız.

Bu hareket, maddi durumu iyi olmayan, çaresiz insanlara umut olacak. Bu vatandaşlarımız dertleriyle hemdert olanların samimiyetini hissedecekler. Bütün mesele onlara, YALNIZ DEĞİLSİNİZ, BİZ DE VARIZ diyebilmektir. Bunu ilgililerin algılayabilmesi, milletimizin bu hassasiyeti duyabilmesidir.

VARGEL projesi, adını ülke toprakları olan yaylalarında yetişen, yaz başlarında, insanlara yayla zamanının geldiğini ilan eden çiçekten almaktadır. Vargel bir müjdedir. İyiliksever insanlarımızı temsil eder. Onların yoksul çocuklara yardım çağrısını simgeler. Hayırsever vatandaşlarımızın güzelliğini ifade eder. Çocuklarımızı sağlıklı, temiz, dürüst ve güvenilir nesiller olarak yetiştirmeyi amaçlayan projemize bu inançla bu isim verilmiştir.

Amaç, aydın nesiller yetiştirmek

VARGEL projesi insan odaklı bir sosyal sorumluluk projesidir. Eğitimleri, yoksulluk nedeniyle kesintiye uğrayan, tamamlanmayan çocukların eğitimlerini sağlamalarına destek olmak temel amaçtır.

vargel

projenin amacı

VARGEL projesi insan odaklı bir sosyal sorumluluk projesidir. Eğitimleri, yoksulluk nedeniyle kesintiye uğrayan, tamamlanmayan çocukların eğitimlerini sağlamalarına destek olmak temel amaçtır.

Genel Amaç

Bu projedeki genel amacımız, zihni ve ruhu bağımsız, özgür ve aydın nesiller yetiştirilmesine yardımcı olmak, bu milletin cehalet yangınına bir kova da olsa su dökebilmektir. Atatürk?ün ifadesiyle, ?fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesine? katkıda bulunmaktır. Bu manevi amacımızı gerçekleştirirken de, çocuklarımızın zekâ, yetenek ve istidatlarını tespit edip onlara bu yönde eğitim verilmesini sağlayarak meslek sahibi nesiller yetiştirilmesine katkı vermeyi hedefledik.

Özel Amaç

Bu destek, ihtiyacı olan çocuğun ilköğretim 4.sınıftan meslek sahibi olana kadar tüm eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçlamaktadır. Böylece çocuk, eğitim hayatı boyunca burs ve benzeri başka bir yardım almadan eğitimini rahat bir şekilde tamamlayacaktır.

Vargel proje broşürü için tıklayın

Öğrencilerimizden gelen mektupları okumak için tıklayın

Öğrencilerimizden gelen mektupları okumak için tıklayın